Pokud čekáte miminko, pak určitě přemýšlíte nad ledasčím. Hledáte informace o tom, co je správné a co dělat když…. Jenže někdy dokonce zjistíte, že rady mohou být naprosto odlišné, a teď babo raď. Co je tedy správné a čím se řídit, pokud si nejste jistá tím, co potřebujete vědět?
Jaké rady a mýty je dobré znát?
Důležité je vědět, že každé těhotenství je jiné a to, co v něm prožívá jedna, nemusí vůbec prožívat druhá. Těhotenství rovná se zvracení. To však není vůbec pravidlem. Někdo za celé těhotenství nemusel zvracet ani jednou, například já to tak měla. Jediné, co se mi stávalo, bylo to, že když jsem se ráno nenajedla, bylo mi na zvracení, ale zvracet jsem rozhodně nešla a to ani jednou.
V těhotenství nemáme menstruaci. To sice ne, ale může se nám klidně stát, že budeme krvácet. Nemusí to přitom znamenat nic, čeho bychom se měli začít bát. Jedná se pouze o to, že se nám roztahuje děloha a v ní potom praskají žilky. To je celé. Samozřejmě ale, že byste v každém případě měla toto řešit s lékařem.
Mezi další mýtus patří to, že nesmíte dávat ruce nad hlavu, aby se miminku neomotala pupečníková šňůra okolo krku. Přiznám se, že jsem se i já sama tímto mýtem řídila, ale hlavně proto, že jsem chtěla mít skutečně jistotu toho, že bude vše v pořádku, nikoliv proto, že by to byla pravda.
Pokud se pupečníková šňůra kolem krku miminka skutečně omotá, tak je to náhoda a není to dané tím, že byste tomu nějakým způsobem měla pomoci vy. Tak to rozhodně není.
Další pověra je ta, že se nemá kupovat žádná výbavička před porodem, protože by to mohlo přinést smůlu. Toho se nebojte a rozhodně si během těhotenství nakupte vše, co je potřeba. Začněte ale až po 3. měsíci těhotenství, to je totiž stále ještě rizikové.
Pokud jste těhotná, často slyšíte, že musíte jíst dvojnásobně, to však rozhodně není pravda. Pravda je to, že byste měla sníst tolik, kolik si tělo žádá. Rozhodně se nepřejídejte.