Během zimní olympiády byl jeden z nejsledovanějších sportů bezesporu hokej. Již od roku 1998 je sledování hokeje na olympiádě téměř národní svátek a Češi se právem považují za hokejový národ a není divu, že každoročně zde s tímto sportem začne mnoho malých kluků. A co si budeme povídat, rodiče svým dětem rádi dopřejí vše, po čem touží. Ovšem každý, kdo někdy s hokejem začínal a je jedno zda na amatérské či později profesionální úrovni, tak moc dobře ví, že mít doma malého hokejistu rozhodně není levná záležitost.
Základem je hokejka
Možná vás toto zjištění překvapí, vždyť co může být tak drahého na bruslích a hokejce ze dřeva. Ovšem dřevo už dávno není dominantní materiál na výrobu hokejky. S příchodem materiálu, jako je kompozit, se dřevěné hokejky staly spíše okrajovou a levnější záležitostí. Kompozit je totiž mnohem lehčí, ale zároveň pevnější a snáze tvarovatelnější. Rozhodně však nekupujte hráči začátečníkovi hned ten nejdražší model. Pro začínajícího hráče se spíše hodí hokejka z měkčího materiálu, do které se lépe opře při střele. Ovšem rozhodně při jejím výběru nepodceňte správnou délku. V případě že stojíte na bruslích, by vám měla hokejka sahat po bradu a nikdy ne výš.
Jak vybrat brusle?
Alfou a omegou hokejové výbavy jsou bezesporu brusle, to platí jak pro hráče, tak i pro hokejového brankáře. A zřejmě tato součást výbavy prošla za dobu své existence největším vývojem. Zatímco dříve byly na trhu maximálně dvě značky s pár modely, které se v zásadě ničím nelišily, šlo prostě o tvrdé neprodyšné brusle, dnešní nabídka je plná modelů s velmi rozdílnými vlastnostmi. Liší se sklonem, a tím pádem i stylem bruslení. Dokonce už i poloprofesionální brusle nabízejí možnost si vnitřek brusle tepelně vytvarovat například v troubě, to znamená, že vám brusle přilne přesně na nohu.